Miedź i światło – oświetlenie vintage-retro-industrialne

Dizajnerskie oprawy dla źródeł światła pełnią we wnętrzach rolę dekoracji nadając swoją formą ton ascetycznej, industrialnej surowości, elegancji w stylu vintage czy futurystycznego akcentu stanowiącego główny element dekoracyjny w pokoju, sypialni czy kuchni. Oświetlenie we wnętrzach jest niczym ostateczny szlif. Nadaje im charakter, podkreśla detale, tworzy nastrój, decyduje o efekcie końcowym.

Lampa w kształcie kuli miedź polerowana

Czytaj dalej Miedź i światło – oświetlenie vintage-retro-industrialne

Miedziane dodatki – inspiracje

Jak nadać naszemu wnętrzu nieco szyku, ciepła i ciekawego wyrazu? Wystarczy niewiele, bowiem miedziane dodatki same w sobie tworzą klimatyczny akcent w naszym wnętrzu a w połączeniu z już istniejącymi przedmiotami czy kolorami nadają im głębię, która przykuwa oko każdego kto ceni sobie dobry design.

Czytaj dalej Miedziane dodatki – inspiracje

Miedź w wystroju wnętrz – piękna i uniwersalna

Po raz pierwszy miedź (z łac. Cuprum od miasta Cypr) została wykorzystana przez człowieka już w epoce kamienia. Jej zastosowanie miało raczej charakter czysto użytkowy a nie dekoracyjny. Z czasem jednak zaczęto doceniać jej urok i tak 7 tys. lat p.n.e Egipcjanie zaczęli ją wydobywać i wyrabiać z niej bardzo wartościowe pod względem artystycznym miedziane naczynia. Kolejno mieszkańscy Azjii Mniejszej oraz Europy rozpoczęli wytapianie miedzi i odlewanie z niej przedmiotów użytku domowego oraz ozdób. Najstarszy miedziany odlew pochodzi z terenów Mezopotamii i jest datowany na ok. 3200 p.n.e.

Czytaj dalej Miedź w wystroju wnętrz – piękna i uniwersalna